Navigate to the Regina Naturals LLC homepage

                                                    

OŻYWIANIE – KODOWANIE WAHADEŁKA

Pierwsze ćwiczenia z nieożywionym wahadełkiem

Niektórzy uważają, że nowe wahadełko powinno się samo 'zaprogramować, to znaczy ze powinniśmy pozwolić mu zdecydować, jak ma się wahać i w jakiej konwencji odpowiadać na nasze pytania, lecz nie dysponują one bowiem żadną konwencją mentalną pozwalającą interpretować ruchy instrumentu. Dlatego właśnie pracę z wahadłem należy zaczynać od ustalenia własnej konwencji. 

KROK 1 : Górny koniec instrumentu umieszczamy między kciukiem i palcem wskazującym lub środkowym. Możesz użyć jednego ze sposobów przedstawionych

KROK 2 :Teraz możemy przystąpić do programowania, czyli kodowania wahadła, w celu stworzenia własnego języka, służącego do skutecznej komunikacji między podświadomością i aparatem ruchowym pobudzającym wahadełko. 

TAK! 

Zaczynamy od kodowania słowa T A K. W tym celu rozmyślnie wywołujemy ruch wahadła w kierunku od siebie do siebie. Kiedy wahadło porusza się tam i z powrotem, na przemian oddalając się i zbliżając powtarzamy sobie w myślach : TAK! TAK! Opisany ruch koresponduje z ruchem głowy, więc kiwamy głową w tym pierwszym ćwiczeniu i w myślach lub na głos powtarzamy słowo : TAK. Wczuwamy się. Czujemy potwierdzenie i utwierdzamy się w nim. Podtrzymujemy ruch wahadła od siebie, do siebie, powtarzając w myślach TAK ! Myślimy pozytywnie. Odprężamy się i myślimy TAK. 

Zamykamy lub przymykamy oczy, wchodząc w stan relaksacyjno-medytacyjny. Wdychamy głęboko powietrze i po chwili je wydychamy. Podtrzymujemy ruch wahadełka od siebie do siebie, powtarzając w myślach : TAK! TAK! TAK! Wypowiadając to słowo- kiwamy głową twierdząco. To wszystko ma wzmocnić pozytywną odpowiedź. Kontynuujemy tę czynność przez minutę. 

NIE! 

To ćwiczenie ma charakter uszlachetniający, bowiem uczy mówienia NIE bez poczucia winy. Powtarzamy wszystkie czynności, tak jak przy programowaniu na TAK! , lecz zmieniamy na przeczące, czyli zamiast TAK - wymawiamy NIE, a zamiast kiwać głową twierdząco kiwamy przecząco. 

Utrwalanie konwencji podstawowej

W celu utrwalenia przyjętej konwencji zadajemy najpierw pytania, które są oczywistą odpowiedzią jest TAK. Na przykład : 

,, Czy jestem w domu? " (czekamy na odpowiedź). 

,,Czy chcę nauczyć posługiwać się wahadełkiem?" (czekamy na odpowiedź).

Z kolei, następnie konstruujemy pytania, na które oczywistą odpowiedzią będzie odpowiedź negatywna. Na przykład :

,, Czy jestem w Egipcie " (czekamy na odpowiedź). 

,, Czy stoję teraz na rękach? " (czekamy na odpowiedź). 

Ćwiczymy w ten sposób dopóki nie będziemy dostawać poprawnych odpowiedzi. ;) 

UWAGA ! Po zaprogramowaniu wahadła w określony sposób na ,,TAK" i ,,NIE" nie wolno zmieniać konwencji i przypisywać wybranym ruchom innych znaczeń. Wprowadziłoby to wahadło w zakłopotanie i wywołałoby to dezorientację. W rezultacie zaczęliśmy otrzymywać błędne odpowiedzi. 

Praktyka... Praktyka... Praktyka 

W taki oto sposób przygotowałeś/aś sobie wahadełko do pracy. Macie już narzędzie psychiczne napawające się do wielu zastosowań. Na przykład : Radiesteci twierdzą, że można z jego pomocą wykryć uczulenia na pewne potrawy etc. Obecnie powinniście utrwalać konwencję TAK-NIE , zadając wahadłu wiele prostych pytań. Należy budować w sobie pewność siebie. Ćwiczcie proste pytania typu "Tak- Nie" co najmniej trzy dni. Podczas tych ćwiczeń starajcie się utrzymać stan relaksacji, nigdy nie kwestionujcie odpowiedzi i nie starajcie się ich przewidywać. ;) 

Im częściej odwołujemy się do pomocy wahadłem tym większe mamy zaufanie do własnej intuicji. I tak to właśnie jest.